Gömme Manşonlu İnklİnometre Borusu

İnklinometre borusu, genel olarak bir sondaj deliği içerisine kurulan, yatay zemin hareketlerini izlemek için inklinometre sistemleri ile birlikte kullanılan özel oluklu bir borudur.

Gömme manşonlu inklinometre muhafazası, kendinden hizalanma işlevine sahip olması için uçları makine ile işlenen özel ABS oluklu bir borudur. Yüksek kaliteli işlenmemiş ABS plastikten üretilmiştir.İmalat sırasında muhafazanın oluklarının spiralleşmesini en aza indirmek ve kendinden hizalanan manşonlara sahip boru birleşim yerleri üretimine özellikle dikkat edilmiştir.

İnklinometre boruları manşonlar aracılığı ile birbirlerine yapıştırılarak monte edilir, perçinlenir ve özel bant ile mühürlenir.

Kolay Eklenen Tİp (QJ) İnklİnometre Borusu

SISGEO QJ inklinometre borusu, esas olarak toprak dolgu barajlar ve derin sondaj kuyusu uygulamaları için tasarlanmış olan geleneksel inklinometre borularına bir alternatiftir.

QJ inklinometre borusu, basit ve hızlı kurulum, oynak birleşim ve probun hareketi için daha derin boru kanalları sunmaktadır. O-contalar harç ve suyun nüfuz etmesini önler.

Fabrikada takılmış muhafazalar ve hizalama kilitleri mükemmel oluk devamlılığını temin eder.

Teleskobik bölümler ile sondaj kuyusu ve dolgular için sunulan çeşitli manyetik oturma halkaları, inklinometre ile oturma ölçümlerinin tek bir sondaj kuyusunda bir araya getirilmesine izin verir.

İnklİnometre Borusu

İnklinometre borusu, genellikle bir sondaj kuyusuna kurulan, yeraltındaki yatay zemin hareketlerini belirlemek için bir inklinometre sistemi ile birlikte kulanılan, özel oluklu bir borudur.

İnklinometre borusu aşağıdaki ana işlevleri yerine getirir:

İçerisinde kurulduğu zemin veya kayalardaki veya takıldığı yapılardaki deformasyonları yansıtır;
Eğim değişimlerinin belirlenmesi amacıyla inklinometre probunun çalışması için hassas bir muhafaza sağlar;
İçerisindeki oluklar inklinometre probu için yön referansı sağlar.

İnklinometre muhafazası farklı malzemeler kullanılarak üretilmektedir: alüminyum, fiberglas ve ABS* plastik gibi.

Portatİf Tİltmetre

TILLI taşınabilir eğim ölçerdir. Bu eğim ölçerler MEMS (Microelectromechanical Systems - Mikro Elektro-Mekanik Sistemler) teknolojisi içeren alüminyum sensör gövdesi ile sağlam paslanmaz çelik çerçeveden oluşur.

Çerçevenin yüzeyleri ölçümler sırasında eğim ölçerin doğru konumlandırılmasına olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ölçümler yatay veya dikey yüzeylerde yapılabilmektedir.

Uygulama Alanları
Açık işletmeler (maden ocakları vb.)
İstinat duvarları
Binalar
Şev stabilitesi ve kitle hareketleri

Dİjİtal MEMS İnklİnometre Sİstemİ

MEMS dijital inklinometre probu Sisgeo inklinometre sisteminin en gelişmiş evrimini temsil etmektedir.

İnklinometre probu, uzun süreli işletim için dayanıklılık ve su geçirmezlik sağlamak amacıyla AISI 316 paslanmaz çelikten tek parça olarak imal edilmiştir.

Bütünleşik gelişmiş elektronik sistem (her eksen için 24 bit A/D dönüştürücü) ile birlikte Archimede okuma cihazı, işletim sırasında yaşanabilecek sorunları en aza indirirken hassas ve kesin ölçümler gerçekleştirilebilmesini garanti eder.

Dijital inklinometre sistemi çift eksenli MEMS probunu, makaraya monte edilmiş işletim kablosunu ve dayanıklı Archimede okuma cihazını içermektedir.

Sabİt İnklİnometreler

Sabit inklinometre (IPI) sensörleri kritik lokasyonların otomatik ölçülmesi için tasarlanmıştır.

Bir dizi IPI (In-Place Inclinometer) sensörü birleştirilerek ve deformasyonun meydana gelebileceği inklinometre borusunun içerisine kurularak, inklinometre borusunun ve ilgili zemin kütlesinin devamlı profilini ölçmeye olanak tanır.

Düşey ve yataya yakın sabit problar MEMS (Microelectromechanical Systems - Mikro Elektro-Mekanik Sistemler) kompakt inklinometre ve kuvvet balanslı servo-akselerometre sensörleri ile donatılabilir. MEMS probları aynı zamanda sıcaklık dengelemesi için bütünleşik bir termistöre sahiptir.

Her bir IPI için ayrılmış bir sinyal kablosu kullanılır, ancak aynı zamanda bir grup IPI tek bir çok-damarlı kablo çıkışına sahip olacak şekilde birbirlerine bağlanabilir.

Servo-Akselerometre İnklİnometre Sİstemİ

analog tİltmetreler

D-TILT Dİjİtal MEMS tİltmetreler

analog Çubuk (Kİrİş) tİltmetreler

D-TILT Dİjİtal Çubuk (Kİrİş) tİltmetreler

TEL-310S Telependulumlar

Düz ve Ters Pendulumlar

Optİk Koordİnometreler